Rejestracja

http://www.ratownictwo112.com.pl/images/rejestracja.jpg

541[R]25 - GCBA 9,5/65 MAN TGS 26.440/Stolarczyk - JRG Sanok

541[R]25 - GCBA 9,5/65 MAN TGS 26.440/Stolarczyk - JRG Sanok

http://www.ratownictwo112.com.pl/images/reklama.jpg
http://www.ratownictwo112.com.pl/images/wiss.png
Strona główna / DZIAŁANIA RATOWNICZE / Ćwiczenia TORY 2016 - Legnica / Ćwiczenia TORY 2016 - Legnica

Ćwiczenia TORY 2016 - Legnica

Ćwiczenia TORY 2016 - Legnica
Lightbox
Post Card
Download
Download Zip

Image Details

Komentarz: W dniu 17 marca 2016 roku Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy zorganizowała i przeprowadziła ćwiczenia taktyczno-bojowe pod kryptonimem „TORY 2016”. Ćwiczenia były kolejnym i ostatnim etapem trzydniowego przedsięwzięcia złożonego ze szkolenia doskonalącego i warsztatów o tematyce katastrof i wypadków w ruchu kolejowym. W ćwiczeniach udział wzięły siły Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego z obszaru miasta Legnica i powiatu legnickiego. Z terenu województwa dolnośląskiego do ćwiczeń skierowano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Technicznego „WROCŁAW-4”, Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Technicznego „BOLESŁAWIEC” oraz kompanie logistyczną COO „Lubań”. Do działań włączony został także Specjalistyczny Pociąg Ratownictwa Technicznego PLK PKP S.A z Wrocławia oraz podmioty ratownictwa medycznego i służby porządkowe: policja, straż miejska i straż ochrony kolei.

Ćwiczenia składały się z realizacji kilku epizodów ratowniczych:

Epizod I i II – w przewróconym wagonie osobowym znajdowała się duża grupa osób poszkodowanych. Z uwagi na znaczne zniszczenia wagonu służby ratunkowe miały utrudniony dostęp do rannych. Działania obejmowały ratownictwo techniczne połączone z ewakuacją poszkodowanych i udzieleniem Kwalifikowanej Pomocy Przedmedycznej w tym wykonaniu segregacji w systemie TRIAGE. Do wykonania dostępu do osób poszkodowanych użyta została znacząca ilość sił i środków w tym dwie przybyłe na miejsce grupy ratownictwa technicznego z Bolesławca i Wrocławia wykorzystujące specjalistyczny sprzęt hydrauliczny i pneumatyczny oraz piły, pilarki, przecinarki i inne narzędzia ratownicze.

Epizod III – w cysternie kolejowej przewożącej kwas sierkowy UN 1830 dochodzi do rozszczelnienia. Do działań skierowane zostają siły i środki ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego „LEGNICA-2”, które rozpoznają sytuację na miejscu zdarzenia i neutralizują zagrożenie.

Epizod IV – wagon wykorzystany przy działaniach z zakresu ratownictwa technicznego został użyty do kolejnej części ćwiczeń, która polegała na zainicjowaniu pożaru i podjęcia działań gaśniczych z wykorzystaniem wszystkich dostępnych środków gaśniczych: proszek gaśniczy, środek pianotwórczy i woda. W ramach tego epizodu jednostki wchodzące w skład Kompanii Gaśniczej „CHOJNÓW” miały do zbudowania dwie linia zasilające z odległości około jednego kilometra.
Data: 21.03.2016 22:28
Pobrań: 0
Ocena: 0.00 (0 głosów)
Wielkość pliku: 521.5 KB
Dodał: Kamil Czereba
Słowa kluczowe: 17.03.2016 ćwiczenia manewry ratownictwo techniczne ratownictwo medyczne ratownictwo chemiczne katastrofa kolejowa TORY 2016 Legnica Kamil Czereba

Ratownictwo W Obiektywie

Discussion

Autor: Komentarz:
Nie ma komentarzy dla tego zdjęcia


Poprzednie zdjęcie:
Ćwiczenia TORY 2016 - Legnica
Następne zdjęcie:
Ćwiczenia TORY 2016 - LegnicaKtoś musi czuwać, by ktoś inny mógł spać

Ratownictwo W Obiektywie
Portal Ratownictwo W Obiektywie jest czasopismem w rozumieniu Ustawy o Prawie Prasowym z dnia 26 stycznia 1984r. (Dz. U. z 1984 r. Nr 5, poz. 24 ze zm.) zarejestrowanym w Są…dzie Okręgowm w Siedlcach.


Fotografie zamieszczone na naszym portalu są własnością ich autorów i są chronione prawnie na mocy treści ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o Prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Zabrania się kopiowania, przetwarzania, wykorzystywania oraz publikowania w Internecie i innych mediach treści ,zdjęć i opisów bez zgody redakcji.