Rejestracja

http://www.ratownictwo112.com.pl/images/rejestracja.jpg

451-Ł3 - JRG Kościerzyna

451-Ł3 - JRG Kościerzyna

http://www.ratownictwo112.com.pl/images/reklama.jpg
http://www.ratownictwo112.com.pl/images/wiss.png
Strona główna / DZIAŁANIA RATOWNICZE / Ćwiczenia ZAMEK 2016 - Baranów Sandomierski / Ćwiczenia ZAMEK 2016

Ćwiczenia ZAMEK 2016

Ćwiczenia ZAMEK 2016
Lightbox
Post Card
Download
Download Zip

Image Details

Komentarz: W dniu 25 kwietnia br. na terenie Baranowa Sandomierskiego (powiat tarnobrzeski) odbyły się ćwiczenia pod kryptonimem „ZAMEK 2016”.

Głównym założeniem ćwiczeń było doskonalenie umiejętności strażaków PSP i OSP z zakresu działań przeciwpowodziowych i przeciwpożarowych. Na początku ćwiczeń uczestnicy zapoznali się z terenem działań, na których przygotowane zostały dwa epizody. Pierwszy epizod przewidywał lokalne podtopienia na rzece Babulówka. W miejscu śluzy wodnej doszło do wystąpienia wody z koryta rzeki. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie zalewanego terenu oraz zatamowanie wycieku poprzez układanie wału składającego się z worków z piaskiem.

Do działań skierowane zostały trzy jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Dymitrowa Dużego, Baranowa Sandomierskiego i Siedleszczan. Strażacy przećwiczyli układanie wału od fazy napełniania worków z piaskiem po ich odpowiednie ułożenie w miejscu, gdzie dochodziło do przelewania wody. Do przewożenia worków z piaskiem wykorzystany został quada z przyczepką. Epizodem dowodził Zastępca Dowódcy JRG PSP Tarnobrzeg mł. bryg. Piotr Kędzior.

Drugi epizod ćwiczeń zakładał pożar w wieży wchodzącej w skład zamku w Baranowie Sandomierskim. Poza działaniami gaśniczymi zadaniem strażaków była ewakuacja i udzielenie Kwalifikowanej Pomocy Przedmedycznej osobie poszkodowanej, która przebywała w płonącej wieży. Dodatkowo działania polegały na obronie pozostałej części zamku oraz jego historycznego wyposażenia przed skutkami pożaru. Do powyższego epizodu zadysponowano zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Tarnobrzegu i JRG Nowa Dęba a także OSP Skopanie, OSP Wola Baranowska i OSP Durdy. Oprócz działań gaśniczych prowadzonych wewnątrz obiektu wykorzystano drabinę mechaniczną z JRG Tarnobrzeg, z której kosza ratowniczego podawany był prąd wody. Kierujący Działaniem Ratowniczym w epizodzie drugim był Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Tarnobrzegu mł. bryg. Marian Róg.

Po zakończeniu ćwiczeń odbyło się ich podsumowanie oraz poczęstunek dla wszystkich uczestników.

Tekst: strazacki.pl
Data: 29.04.2016 17:55
Pobrań: 0
Ocena: 0.00 (0 głosów)
Wielkość pliku: 1.1 MB
Dodał: mchfotoreporter
Słowa kluczowe: Ćwiczenia Baranów Sandomierski "Zamek 2016"

Ratownictwo W Obiektywie

IPTC Info

Date created: 25.04.2016

EXIF Info

Make: NIKON CORPORATION
Model: NIKON D5200
Exposure time: 1/250 sec(s)
Aperture value: F/8
ISO speed: 125
Date created: 25.04.2016 11:19:07
Focal length: 18mm

Discussion

Autor: Komentarz:
Nie ma komentarzy dla tego zdjęcia


Następne zdjęcie:
Ćwiczenia ZAMEK 2016Ktoś musi czuwać, by ktoś inny mógł spać

Ratownictwo W Obiektywie
Portal Ratownictwo W Obiektywie jest czasopismem w rozumieniu Ustawy o Prawie Prasowym z dnia 26 stycznia 1984r. (Dz. U. z 1984 r. Nr 5, poz. 24 ze zm.) zarejestrowanym w Są…dzie Okręgowm w Siedlcach.


Fotografie zamieszczone na naszym portalu są własnością ich autorów i są chronione prawnie na mocy treści ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o Prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Zabrania się kopiowania, przetwarzania, wykorzystywania oraz publikowania w Internecie i innych mediach treści ,zdjęć i opisów bez zgody redakcji.